Čím se řídit při výběru správného krmiva pro psy?

Známé rčení praví, že láska prochází žaludkem. A lze ho použít prakticky kdekoli, i ve vztahu člověka a jeho čtyřnohého mazlíčka. Kvalitní krmení pro psy by ale nemělo pouze dobře chutnat, ale také pokrýt všechny výživové nároky.

A to je možné pouze v případě, skládá-li se z kvalitních vstupních surovin. Takže zatímco no-name krmivo pro psy obvykle sází hlavně na obiloviny, to kvalitní uvádí na prvním místě bílkoviny z masa.

Jak nešlápnout vedle

Dobře vybrané granule pro psy zohledňují zejména věk zvířete. Při průřezu mládím a stárnutím psa si můžeme povšimnout odlišných požadavků na základní výživové prvky. Mění se například vhodný poměr tuků, bílkovin, ale i některých stavebních prvků, třeba vápníku a fosforu. V zásadě můžeme odlišit čtyři hlavní etapy života psa:

  • štěně,
  • junior,
  • dospělý (od 1. roku života),
  • senior.

Náš tip: u fen je ještě vhodné zohlednit jejich požadavky v době březosti a kojení štěňat. Na trhu je možné najít i granule, určené i pro současné krmení matky a jejích potomků.

Přečtěte si také:  Devět lidských jídel pro psy

Je důležité vědět, že různě velká plemena dosahují těchto stadií v jinou dobu. Malá plemena přestávají být štěňaty v 6. měsíci, zato do seniorských let přicházejí až okolo 10. roku. Střední a velká plemena vstupují do období adolescence mezi 9. a 10 měsíce (obrovská od 12. měsíce), ale senioři jsou z nich již mezi 6. a 7. rokem.

Kvalitní krmiva pro psy v širokém výběru

Když už víte, jakými kritérii se řídit, můžete začít s nákupem. Hledáte kvalitní holistická krmiva nebo bezobilná krmiva v jejichž složení dominuje kvalitní maso ze zvěřiny a další prospěšné prvky, mezi kterými nechybí vnitřnosti, ovoce, zelenina nebo bylinky? Nebo nedáte dopustit na osvědčenou klasiku třeba z české provenience? Navštivte specializovaný e-shop www.fera24.cz, kde jsou mnohá krmiva dostupná třeba i v několika chuťových variantách a za dobré ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..