Co způsobuje kašel a zvracení u psů

Jistě jste někdy zpozorovali, že se váš psí kamarád občas zakuckal nebo vyzvrátil potravu. Psi kašlou a zvrací z různých důvodů, ale u psů to není nic neobvyklého. V některých případech může jít o něco vážného, ale na druhou stranu to nemusí znamenat nic, co by vás mělo znepokojovat. Psi mají v mozku velmi dobře vyvinuté centrum zvracení, a tak zvrací častěji než ostatní zvířata.

Typy

Nejčastějším důvodem, proč psi kašlou a zvrací, je ten, že snědli něco nepoživatelného, co dráždí jejich žaludek. Pes to vyzvrátí a potom většinou opět sní. Psi, zejména štěňata, mohou zvracet v případech přejedení nebo při pocitech vzrušení, rozrušení nebo nevolnosti.

Přečtěte si také:  Váš miláček nebo vaše zahrada?

Identifikace problému

Chcete-li zjistit, zda je normální, když váš hafík kašle nebo zvrací, doporučujeme sledovat neobvyklé symptomy. Zvracení krve, červy, výkaly, nezvyklý typ zvratků, tmavé zvracení, zvracení spojené s průjmem – všechny tyto aspekty vyžadují výlet k veterináři. Ale občasné zvracení, většinou po jídle, by neměl být problém.

Na co dát pozor

Opakující se zvracení může být příznakem vážnějších problémů, jako je zánětlivé střevní onemocnění, Cushingova nemoc, selháním jater a ledvin nebo diabetes. Také může poukazovat na akutní infekční onemocnění, zvláště pokud je provázeno horečkou nebo průjem. Časté zvracení může vést k dehydrataci, která může být život ohrožující.

Upozornění

I když kašlání a zvracení je u psů běžné, může signalizovat více nebezpečné ohrožení psího zdraví. Pokud si nejste jisti, nechte psa vyšetřit veterinářem.

black and white short coated dog
Co způsobuje kašel a zvracení u psů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..