Devět lidských jídel pro psy

Neustále se snažíme vám radit, jak se nejlépe starat o vaše domácí  mazlíčky. V předchozích článcích jsme vás seznamovali s potravinami, které sice chutnají vám, ale pejsci by je jíst neměli. Tento článek bude o opaku – na čem si pochutnáte vy i váš hafan!

Mnoho potravin, které jíme, můžou být pro psy skutečně toxické. Nejsou přímo jedovaté, ale často mají vysoký obsah cukru, soli a kalorií, což je špatná volba. S tím souvisí i další řada problémů, které mohou vzniknout požitím zbytků, jako je např. sklon k žebrání.

Nicméně existují některá lidská jídla, která v malých množstvích vašemu pejskovi neuškodí. Dodržujte obvyklá pravidla týkající se krmení. Nedávejte pejskovi příliš velké porce, nenechte ho jíst z vašeho talíře a ujistěte se, že pes respektuje vaši dobu na jídlo a že jí svou večeři ve své vlastním misce!

puppy biting brown toy while person grabbing it
Devět lidských jídel pro psy

1. Probiotika

Probiotika, jako živé jogurty nebo jogurtové nápoje, jsou známá napomáháním k trávení a k udržování rovnováhy správných střevních bakterií u lidí, a to může mít podobně příznivý vliv i na vašeho rafana! Jsou chutné a pro psy obecně přijatelnější.

2. Máta

Mnoho psů má rádo chuť máty, i když byste se měli trošku vyhýbat nákupu pamlsků z máty peprné! Podobně jako všechny „sladkosti“ může mít peprmint vysoký obsah cukru nebo ještě hůře, umělé alternativy cukru, které by ve skutečnosti mohly být pro pejska toxické.  Ovšem podání skutečných lístků máty může být pro pejska naprosto v pořádku, dokonce napomáhá i zažívacím potížím a zmírňuje úzkost. Zkuste mu přidat trochu máty do jídla a uvidíte.

Přečtěte si také:  Jak vybrat granule pro psy?

3. Vývar

Vývar nebo obyčejná kuřecí polévka mohou sloužit jako účinný psí pamlsek. Navíc můžete vývar dokonce zmrazit na ledové kostky a nabídnout jej pejskovi jako ochlazující letní dobrůtku.

4. Sledi

Tyto tučné ryby jsou plné Omega 3 a esenciálních mastných kyselin, které pomáhají k promazání kloubů a artritidě. Sledi jsou také známí tím, že má pejsek po nich hezčí kůži a srst a krmení v malých dávkách jednou nebo dvakrát týdně pomáhá k udržení pejskovy dobré tělesné kondice.

5. Sladké brambory

Sladké brambory nakrájejte na kostičky, uvařte, rozmačkejte a podejte psovi jako zdravý pamlsek. Ostatní kořenová zelenina, jako jsou dýně, tykve a jiné jsou také zdravé, chutné a léčivé, jelikož podporují trávení.

6. Skořice

Může se zdát zvláštní podávat psovi skořici, ale to vám hned vyvrátíme. Skořice může pomoci zvýšit mentální bystrost, upevňuje koncentraci a chuť učení se novým dovednostem. Skořice je také známá pro své antibakteriální účinky.

7. Sýr

Přílišné krmení sýry může vést k obezitě a ke zdravotním problémům, neměly by tvořit hlavní část pejskova jídelníčku. Nicméně, krmení malými kostkami tvrdého sýru s nízkým obsahem tuku je v pořádku. Mnoho psů dává přednost chuti sýra před ostatními lahůdkami. Sýr je totiž bohatý na bílkoviny a vápník.

8. Banán

Banány jsou bohaté na draslík, takže jsou stejně chutné pro vašeho psa jako pro vás. Dbejte na to, abyste pejska banány moc nepřecpali, jelikož způsobují průjmy a mají relativně vysoký obsah kalorií v porovnání s jinými druhy ovoce.

9. Šťáva z granátového jablka a dužina

Neslazený džus z granátového jablka a dužina z ovoce by mohla vašemu chlupatému příteli velmi chutnat. Granátové jablko je bohaté na vitamín C, má antioxidační účinky a může pomoci udržet pejska zdravého a aktivního do jeho vysokého věku.

Teď, když už jste plni zkušeností a informací, je čas, abyste pozvali svého pejska „ke stolu“

white and brown english bulldog on brown wooden table
Devět lidských jídel pro psy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..