Jak vybrat granule pro psy?

Na výběru krmiva pro vašeho čtyřnohého miláčka velmi záleží. Na trhu jsou k dostání granule pro psy v mnoha kvalitách a veterináři potvrzují, že právě kvalita stravy ovlivňuje délku života vašeho pejska. Díky kvalitním granulím se pes dobře vyvíjí, nemá zdravotní problémy a hlavně má dostatek fyzických sil.

Než vyberete vhodné krmivo

Ať už si svého pejska berete od chovatele, z útulku či zverimexu, vždy byste se měli informovat o jeho zvycích a dosavadnímu způsobu stravování. Tyto zvyky byste měli dodržovat minimálně další tři týdny, kdy bude pejsek u vás, a postupně pak můžete přecházet na nové stravovací návyky. Ale změna nesmí být náhlá, protože to pro psa také není dobré.

Pokud ale nemáte žádné informace o zvycích a stravovacích návycích vašeho pejska, pak navštivte veterináře, který vám poradí, jaká strava by byla pro vašeho miláčka nejlepší. Granule pro psy musí totiž svým složením odpovídat věku, plemenu a fyzické aktivitě psa. V neposlední řadě se ve výběru granulí promítne také jeho zdravotní stav.

Přečtěte si také:  Devět lidských jídel pro psy

Zásady při výběru krmiva

Při výběru granulí byste se měli dívat v první řadě na složení. Na prvním místě se objevuje nejvýznamnější složka, která je v granulích zastoupena nejvíce. Na posledních místech by se pak měly objevovat složky, které jsou zastoupené v krmivu nejméně. Krmivo, které kupujete, by mělo být v neporušeném originálním obalu. Měli byste se vyhnout nákupu granulí na váhu, které jsou běžně dostupné ve zverimexech.

Když se budete zajímat o to, jak vybrat krmivo, určitě vás bude také zajímat, zda koupit krmivo drahé či levné. Určitě musíme podotknout, na kvalitním krmivu byste šetřit neměli, protože je lepší koupit svému psovi kvalitní stravu, než pak platit tisíce korun u veterináře kvůli jeho zdravotním problémům, jež mohou být způsobeny právě nekvalitními granulemi.

Dávejte pozor také na alergické reakce, které se mohou u vašeho pejska objevit. V takovém případě vše konzultujte s veterinárním lékařem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..