Jak zaopatřit psa, když jedete na dovolenou

Chystáte se na dovolenou a pejska necháváte doma? Zajistěte svému chlupatému příteli tu nejlepší možnou péči zatímco budete pryč. Ujistěte se, že váš pes bude v bezpečí a v dobrých rukou. Je to zásadní jak pro jeho blaho, tak pro klid vaší duše na dovolené.

Kdo mi pohlídá trhače

Svěřte vašeho pejska do rukou někoho, koho dobře znáte a s kým se snese. Mnoho majitelů psů využívá raději tuto možnost, protože důvěřují svým přátelům a příbuzným. Pokud uvažujete o této variantě, bylo by dobré se rozhodnout, zda je lepší s pejskem zůstat v jeho známém prostředí nebo v náhradní rodině. Pokud víte, že pejsek může trpět úzkostí z odloučení a nebude se v náhradním domově cítit dobře, nedoporučujeme ho nikam přemisťovat.

Psí hotel

Na druhou stranu pokud je pes vůči neznámému prostředí nebojácný a vy ve svém okolí nemáte nikoho, kdo by byl schopen ho pohlídat, můžeme vám doporučit tzv. psí hotel. Je to zařízení, které pejskovi nabídne komplexní péči. Zajišťuje hlídání pejsků třeba jenom na odpoledne, pár dní nebo i po dobu vaší delší dovolené. Většina psích hotelů je zařízená ve velkých rodinných domech, které přináší výhodu pelíšků umístěných v domě a ne v kotcích či klecích. Pejsek si navíc také může vybrat pelíšek či místečko, které mu bude v případě potřeby odpočinku vyhovovat. Pejskové svůj volný čas tráví na procházkách či na zahradě ve společnosti ostatních rafanů a nebo dle vašich individuálních požadavků.

Přečtěte si také:  Pět psích mýtů a pravda mezi nimi

Oblíbené předměty

Ať umístíte pejska do jakéhokoliv zařízení nebo k příteli, je nezbytné, abyste mu ponechali jeho oblíbené věci k udržení jeho úrovně pohodlí, pokud je to možné. Těmi jsou myšleny např. jeho hračky, pelíšek, deka nebo pamlsky.

Kontakt

Poskytněte nouzové kontaktní informace osobě, která bude hafíka hlídat. Je důležité, aby osoba nebo zařízení zodpovědný za vašeho psa vlastnila telefonní číslo a adresu na vás a vašeho veterináře v případě nouze.

yellow Labrador retriever sneaking on vehicle window
Jak zaopatřit psa, když jedete na dovolenou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..