Pořízení psa – na co si dávat pozor

V mladé vývojové fázi psa je největší pravděpodobnost, že ho naučíme nějaký zlozvyk, kterého se pak budeme těžko zbavovat. Právě na začátku jsme ale jako páníček nezkušení a nevíme, na co si dávat pozor. Právě v tomhle článku vám prozradíme nejčastější zlozvyky psů, kterým je potřeba se vyvarovat.

Nenávist psa vůči kočkám

Největším problémem bývá právě nenávist psa vůči kočkám. Psi obecně mají nenávist vůči kočkovitým druhům zakódovanou v hlavě a berou je, jako škodnou. Někdy to může být výhoda, když například pes zastraší kunu, jindy je to je ale velký problém, zejména když máme doma ještě kočku. Pokud chceme dosáhnout vzájemného přátelství mezi kočkou a psem, chce to jistou dávku vytrvalosti a přemáhání, ale jde to. Důležité je potrestat psa i kočku, pokud na sebe vrčí a doráží. Pokud jsou na sebe hodí, je zase potřeba je odměnit.

Nenávist psa vůči cizím lidem

Pes je hlídač, a proto se nemůžeme divit, když na cizí lidi štěká a doráží. Pokud je to nežádoucí, je nutné psa potrestat a on sám brzy pochopí, že si to nesmí dovolovat. Tak je nutné ho pomalu zvykat na lidi a odměnit ho, pokud je hodný. Pokud si už na lidi alespoň trochu zvykne, je dobré ho stále víc a víc brát ven do města a cvičit.

Přečtěte si také:  Jak odnaučit psa počůrávání

Nezabezpečený výběh

Velmi často se může stát, že nám pes jednoduše uteče. Pokud pro psa zajistíme vše potřebné, minimalizujeme jeho útěky. To nejdůležitější jsou časté vycházky. Pes který se nudí bude hledat cestu k útěku, aby se mohl vyvenčit sám. Dále je nutné zabezpečit všechny možné únikové cesty. Díry v plotě, otevřené dveře a podobně. Dále je potřeba umístit ke vchodu do psího výběhu upozornění, že se zde pohybuje pes. Toto varování návštěvníka informuje o tom, že je potřeba pečlivě zavřít branka. Zvýšenou opatrnost psovi také musíme věnovat v době hárání. Velmi rádi v tuto dobu utíkají a nebojí se ani podhrabat se pod plotem nebo si násilím otevřít branku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..