Správné krmivo pro kočky

Někteří z vás možná žijí v přesvědčení, že kočky si bohatě vystačí se zbytky vaší večeře a možná trochou mléka. Tak tomu skutečně není. Aby zůstaly zdravé, kočky potřebují to správné krmivo s řádným obsahem bílkovin, tuků, vitamínů a minerálů.

Kočky jsou masožravci a bez dostatečného množství masa zkrátka nemohou přežít. Potrava prokočky musí především obsahovat vysoký obsah bílkovin a tuků. Abyste si nemuseli s krmením příliš lámat hlavu, je nejjednodušší kupovat kočičí krmivo ze zverimexu, ale je možné kočkám jídlo i uvařit. Ideální je dospělé kočky krmit dvakrát denně. Oproti psům kočky získávají většinu vody přímo z jídla. Přesto ale nutně potřebují mít neustálý přístup k čisté vodě. Vodu v misce jim měňte alespoň jednou denně.

Čím lze kočku krmit

Kupované krmivo
Konzervy či kapsičky s masem a dalšími přísadami se prodávají v nepřeberném množství příchutí a velikostí. Většina koček tento druh krmiva přímo zbožňuje. Zároveň se jedná o výborný zdroj vody, kterou kočky čerpají převážně z potravy. Na druhou stranu je toto krmivo poměrně drahé a po otevření dlouho nevydrží. Je ale dobré jím kočky krmit jednou denně nebo alespoň obden.

Přečtěte si také:  Váš miláček nebo vaše zahrada?

Granule
Tvrdé granule jsou levnější a o něco praktičtější variantou kočičího krmiva, které je také dobré pro zuby koček. Neobsahuje ale téměř žádnou vodu, je proto dobré jej doplňovat i jiným krmením. Granule však dlouho vydrží, mohou tak být vašemu miláčkovi v misce k dispozici vždy, kdy má hlad.

Doma připravené krmivo
Chcete-li své kočce dopřát doma uvařenou stravu, můžete zkusit uvařené maso, např. kuře nebo ryby. Maso nakrájejte na malé kousíčky a můžete k němu přidat i uvařenou zeleninu a trochu uvařených těstovin.

Pozor na mléko

Přestože to mnoho lidí vůbec neví, hodně koček nedokáže strávit laktózu obsaženou v běžném mléce. Tyto kočky pak mohou mít z mléka zažívací problémy. Je proto lepší se mléku vyhnout nebo kupovat speciální kočičí mléko, z něhož byla odstraněna laktóza. Víte-li jistě, že vaší kočce kravské mléko nevadí, můžete jí je čas od času dopřát.

Správné krmivo pro kočky
Správné krmivo pro kočky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..