Vhodný pes do rodiny

Vybrat správného čtyřnohého člena rodiny není úplně jednoduché. Záleží totiž na hodně faktorech, co od vašeho psího kamaráda očekáváte. V tomto článku se ovšem budeme věnovat psím plemenům, která jsou dobře zvladatelná, přátelská a nekonfliktní.

Tyto vlastnosti ocení zejména ženy, které často nemají toho správného autoritářského ducha, který je potřeba například k bojovým plemenům. Ženy se také často obávají toho, jak pes bude reagovat na jejich dítě nebo na nový člověčí přírůstek do rodiny. Navíc je potřeba si uvědomit, že pokud máte, zejména malé, děti, tak by pes neměl nervózně reagovat, neměl by být agresivní nebo mít příliš vůdcovský naturel.

A jaká psí plemena vám tedy doporučujeme

Zlatý, labradorský nebo flat coated retriever

Extrémně přátelští psi, kteří milují lidi a obvykle nejsou vůbec konfliktní. Používají se při canisterapii a jako asisteční psi. Děti velmi milují a jsou k nim ohleduplní. Retriever je prostě skvělá volba. Navíc pokud máte dospívající děti v pubertálním věku, tak se za retrievera na procházce rozhodně nebudou stydět.

Přečtěte si také:  Poradíme vám, jak na chov tlamovců

Kolie

Původem pastevecký pes si vaše děti vezme za vlastní a běda tomu, kdo by jim chtěl ublížit! Kolie jsou učenlivé a velmi chytré, takže bude radost si s nimi hrát a sdílet každodenní život.

Německý boxer

Další inteligentní pes, který děti určitě ohlídá. Současně má stabilní povahu, která je k dětem jako dělaná.

Bišonek

Čiperný zvířecí kamarád, který navíc díky své velikosti nezabere příliš místa. Miluje hry a legraci, takže děti s ním stráví mnoho zábavného času.

Boloňský psík

Další malý psí hračička, který se vejde do jakkoliv malého bytu. Zrovna tak jako bišonek si s dětmi užije hodně legrace a bude je mít opravdu rád.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..