Vyrážíte se svým psím společníkem na cesty? Víme, na co nezapomenout

Říká se, že se psem je to jako s dítětem – jakmile vám vpluje do života, nebude už nikdy nic jako dřív. To ovšem nemusí být nutně pravda. Například oblíbeného cestování se určitě vzdávat nemusíte. S dodržením několika základních pravidel půjde všechno hladce.

První, čemu se dozajista nevyhnete, je plánování. Váš mazlíček potřebuje přestávky na odpočinek mnohem více než vy. Jeho močový měchýř neošidíte. A tím to teprve začíná.

Dbejte především na bezpečnost

Cestujete-li do zahraničí, pak se vždy podrobně seznamte se vším, co konkrétní legislativa o cestování se zvířaty říká. Kupříkladu do MHD musíte téměř vždy pořídit náhubek pro psa. V osobním automobilu pak leckdy nepostačí ani oblíbené psí bezpečnostní pásy, ale budete muset investovat rovnou do nákupu sítě, oddělující vašeho mazlíčka od přední části vozidla.

Přečtěte si také:  Stafordšírský bulteriér aneb Amorek psího světa 

Velkým nebezpečím může být i přehřátí

Horké letní dny jsou pro dovolenou jako dělané. Ovšem pes s vámi tuto tezi sdílet nemusí. Nikdy ho proto nenechávejte samotného v autě, ve kterém jste vypnuli motor a opustili ho. Teplota v interiéru totiž může vystoupat až na 70 °C. V případě nutnosti proto parkujte ve stínu, stáhněte okénko a celou přestávku omezte na nezbytné minimum.

I psi mohou trpět cestovní nevolností

A je velmi podobná té, se kterou se potýkají i lidé. I krátké cestování se psem se tak může proměnit ve velmi nepříjemný problém. A jak tomu předejít? Určitě svého psa předem navykněte na jízdu v autě za pomoci kratších tras. Necestujte s ním ihned po nakrmení a vyhněte se všem výrazným pachům (kouření, parfémy do auta apod.).

Dbejte i na dostatečné pohodlí

Většina našich čtyřnohých mazlíčků si ve změnách příliš nelibuje. Snažte se jim proto cestu co nejvíce zpříjemnit – dělejte delší přestávky, buďte pokud možno stále s nimi a dopřejte jim dostatečný čas na odpočinek. Jedině tak proběhne celý výlet v maximální pohodě. Chcete si přečíst další skvělé tipy? Navštivte magazín zemezvirat.cz.

Dog Pug Car Shop Dog Cute Pug Pug  - Heszter / Pixabay
Heszter / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..