Jakého hada chovat, pokud patříte mezi začátečníky?

Hadi rozhodně nejsou zvířata, která by choval doma každý. Stále mnoho lidí si myslí, že se jedná o slizké stvoření, které vás při nejbližší příležitosti kousne. Víte, jakého hada si můžete pořídit i v případě, že s chovem teprve začínáte?

Korálovka se dožije i více než dvaceti let

Hledáte nenáročné zvíře, kterému stačí prostorné terárium z hliníkových profilů? Vyberte si korálovku. Tento nenáročný tvor není jedovatý a udělá vám radost pro mnoho let. Někteří hadi se v zajetí dožili dokonce více než dvaceti nebo třiceti let. Proto pořízení tohoto nového „mazlíčka“ dobře zvažte. Korálovka je snadno ve volné přírodě zaměnitelná a korálovcem, tento had je však jedovatý.

Užovka červená

Efektní zbarvení a nenáročnost, to jsou největší devízy užovky červené. Tento had pochází z jihovýchodu USA, kde se jim daří v parcích, keřích i lesnatých porostech. Užovka červená patří mezi delší hady – dorůstá délky až 170 centimetrů. Ve volné přírodě se živí především ptactvem a drobnými savci. Pokud si ji pořídíte na doma, bude milovat terárium z hliníkových profilů, do kterého umístíte větve na šplhání.

Přečtěte si také:  Nesmírný svět zmijí obecných: Fascinující poznání o jednom z nejznámějších hadů v Evropě

Krajta královská

Had původem ze západní Afriky se může zabydlet i u vás doma. Budete potřebovat terárium, které vyplníte směsí písku a rašeliny. Dále si krajta oblíbí také větve. Chybět nesmí ani miska s vodou a vyhřívání na třicet stupňů Celsia. Nejraději si dá k snědku drobné hlodavce.

Hroznýš královský

Tento tvor se vyskytuje nejčastěji v Jižní Americe, kde dorůstá délky až pěti metrů. Jedná se o hada, který patří k nejčastěji chovaným plazům u nás. Hroznýše budete krmit hlodavci, králíky, morčaty nebo kuřaty. Pokud se jej chystáte chovat, budete potřebovat prostorné terárium, do kterého umístíte nejen větve, ale také vodní nádrž. V zajetí tento had dorůstá délky okolo tří metrů.

Už víte, kdo vám bude doma dělat po následujících několik let společnost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..