Kolikrát denně krmit psa

Množství a kvalita jídla, kterým krmíte svého psího mazlíčka, je jedním z nejvýznamnějších aspektů psího zdraví. Obezita u psů je vážným problémem a špatná výživa může vést k onemocnění kostí a kloubů, rakovině, alergiím a dalším vážným zdravotním problémům. Zatímco většina lidí krmí své psy dvakrát denně – jednou ráno a jednou večer- existuje několik různých plánů krmení, na které můžete přijít v závislosti na potřebách vašeho psa a doporučení zvěrolékaře.

Jednou denně

Jedno jídlo denně funguje nejlépe u starších a obézních psů. Štěňata potřebují jíst alespoň dvakrát denně. Pokud je pejsek doma sám delší dobu každý den, krmit ho ve večerních hodinách může pomoci předcházet nehodám. Naopak, obézní psi těží z jídla v dopoledních hodinách. To jim umožňuje spálit kalorie po celý den. Pokud krmíte svého psa jednou denně, ujistěte se, že mu dáváte množství jídla, doporučené veterinárním lékařem.

Dvakrát denně

Většina majitelů psů krmí své psy dvakrát denně. Při dodržování tohoto plánu je méně pravděpodobné, že bude pejsek žebrat o jídlo. Toto krmení je vynikající volbou pro vaše rostoucí štěňata a vaše vysokoenergetické psy, kterým se dostává spousta pohybu, a proto potřebují dostatek kalorií. Časový úsek mezi jídly je 10 -12 hodin. Ujistěte se, že pejsek dostane stejnou dávku jídla jak ráno, tak večer.

white and blue plastic container
Kolikrát denně krmit psa

Četné krmení

Harmonogram tří nebo více krmení je obecně vyhrazen pro psy se zdravotními problémy a štěňata. Četné krmení štěňat do 7 týdnů by mělo být povoleno veterinářem. Když začnou jíst pevnou stravu, měla by dostat malé množství polotuhé stravy dvakrát až třikrát denně. Krmení vícekrát denně vyžadují také podvyživení psi a psi, kteří užívají některé léky nebo podstupují chemoterapii. Některé domácí diety, jako je syrová strava, jsou vhodné i pro více denní krmení. Zeptejte se svého veterináře, kolik potravy na den máte psovi dávat. Pokud je pejsek nemocný, možná se budete muset zaměřit na určité živiny a podávat lék spolu s jídlem.

Přečtěte si také:  Váš miláček nebo vaše zahrada?

Pochoutky a svačinky

Mnozí lidé zapomínají, že psí dobrůtky, jakými jsou např. surová kůže nebo žvýkací pamlsky, v sobě obsahují kalorie a měly by být součástí denního kalorického příjmu vašeho miláčka. Pokud pejska cvičíte a dopřáváte mu mnoho pamlsků, je nutné snížit dávku krmení na jednou denně. Je to obecně moudré, aby se zabránilo tomu, že by si pejsek poch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..