Nudí se vaše kočka? Nabídneme vám 8 tipů, jak ji zabavit

Kočky jsou známé tím, že jsou obvykle dobrými baviči. Jejich krátké výbuchy aktivity a zábavy se střídají s velkým množstvím času stráveného spaním. Kočky na rozdíl od psů nevyžadují velkou pozornost a zařizování zábavy ze strany jejich majitelů. Obvykle se totiž samy zabaví, když nejste doma.

Nicméně je důležité zajistit vašim čičinkám různé formy zábavy, jakými jsou hračky a podněty, po kterých sáhnou, když je dlouhá chvíle. To je důležité zejména pro kočky, které žijí v panelových domech a nemají prostor zkoumat okolí ve venkovním prostředí, nebo kočky, které se doma léčí po veterinárním ošetření, nebo pro ty, kterým se za žádnou cenu nechce jít za zábavou ven, když je špatné počasí.

Zajistit kočce zábavu a koníčky může dokonce snižovat její lovecké chování a destruktivní aktivity, jakými je škrábání nábytku apod.

Laserové ukazovátko, baterka

Většina z nás zná zábavu se svíticí baterkou nebo laserovým ukazovátkem, jimiž svítíte na zeď a kočka se pokouší světlo na zdi zachytit. Je to skvělý způsob, jak ji dostat do pohybu a zapojit mysl!

Zajímavé okno

Pokud máte v bytě okno, z kterého je výhled do ulice, rozhodně k němu doporučujeme umístit kočičí pelíšek. Kočky rády pozorují z okna chod ulice a veškeré venkovní dění. Nedej bože, abyste měli výhled na nějaký strom, kde visí ptačí krmítko – kočce se budou spouštět z tlamičky sliny slastí.

Přečtěte si také:  Očkování u koček - co, kdy, jak a proč
white cat sleeps under white comforter
Nudí se vaše kočka? Nabídneme vám 8 tipů, jak ji zabavit

Rybí akvárium

Kočky rády sledují ryby, které jsou (bezpečně uloženy) v akváriu. Váš chlupatý mazlíček je schopen před akváriem strávit mnoho šťastných hodin díváním se do něj a představou, jak jeho obsah asi může chutnat. Ujistěte se však, že čičik nemůže ani v nejmenším získat přístup do akvária.

Interaktivní kočičí nábytek

Na trhu je k dispozici široká škála kočičích škrabadel a prolézaček, které jsou propojeny trubkami, bunkry, dírkami a závěsnými hračkami. Mnoho koček srdečně miluje hraní na takových prolézačkách, zejména pokud mají měkký povrch a spaní uvnitř.

Hračky na dálkové ovládání

Máte doma autíčko na dálkové ovládání? Zkuste jím projet okolo kočky a sledujte její reakci. Bude se snažit hračku dohonit, dobývat a vy se budete doma válet na zemi smíchy z jejího počínání.

Logické hračky

Dnešní trh poskytuje velkou řada různých typů kočičích hraček. Takové hračky udržují kočičí pozornost mnohem déle než vycpané myši. Míčky na provázku, gumové hračky s otvory, které dají kočce pamlsek v případě, že s nimi dobře manipuluje, a vůbec vše, co zvířeti poskytuje zpětnou vazbu nebo rozsah různých rozvíjejících se aktivit.

Papírové tašky a krabice

Toto je známý scénář: koupíme kočce něco impozantního na hraní a nejspíš i drahého, co kočka možná i ignoruje. Poté to vyndáváte z krabice nebo tašky a její pohled zbystří a zaměří se spíš na obal dárku. Kočky jsou totiž schopné se bavit klidně celé odpoledne nad tím, že vám šustí nějaký papír nebo sáček v ruce.

Korková zátka

Zbyla vám nějaká korková zátka od vína po víkendovém mejdanu? Doporučujeme nevyhazovat a namotat ji na provázek. Nahodit před kočku a vrtkavými pohyby s ní mrskat před čičikem. Nic vás to nestojí, kočka se baví a navíc recyklujete odpad.

brown tabby cat
Nudí se vaše kočka? Nabídneme vám 8 tipů, jak ji zabavit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..