Se zvířaty nejste nikdy sami doma

Mnoho lidí žije samo, ať už z vlastní vůle nebo z nutnosti. A mnohým lidem to velmi vyhovuje. Ovšem každý z nás občas zatouží po někom, s kým by mohl vyrazit ven na procházku nebo večer sledovat film v televizi. Když už není po ruce lidský společník, domácí mazlíček ho zastoupí – a navíc rád.

Je jedno, jestli máte doma psa, kočku nebo třeba papouška. Pokud se svému mazlíčkovi věnujete a vybudujete si s ním pěkný vztah, vaše zvíře vám to stokrát vrátí. Bude s vámi, kdykoliv vám bude smutno, rádo s vámi vyrazí ven nebo si vedle vás ustele, když se budete jen válet na gauči.

Kdy se zvířata opravdu hodí

Než jsme si do domácnosti pořídili zvířectvo, večery o samotě bývaly… no prostě osamělé. Teď, i když nikdo jiný není doma, mi naši chlupáči rádi dělají společnost a svět je hned veselejší. Napadá mě spousta situací, kdy jsou čtyřnohá stvoření doslova k nezaplacení.

animals, ferret, animal welfare

Když jste nemocní nebo je vám jen špatně

Zvířata instinktivně vycítí, že se necítíte dobře, a (alespoň ta naše) vám budou dělat společnost při polehávání a naříkání v posteli nebo dokonce i když musíte neustále odbíhat na záchod. Když mě například trápí migréna, kocour vždy sedí u mojí hlavy – a nedávno se prokázalo, že kočičí vrnění má doslova ozdravné účinky.

Přečtěte si také:  Nové živočišné druhy vznikají i díky lidem

Když je vám zima

Pouštíte-li své mazlíčky k sobě do postele, nemusíte se bát, že by vám ještě někdy bylo v noci chladno. Psi a kočky fungují jako ideální přenosné topení, které lze využít také třeba při sledování televize, při práci u počítače, čtení v křesle nebo při chladnějších večerech na zahradě.

Když se chcete donutit být aktivní

Na to jsou ideální psi, protože ne každá kočka s vámi bude chtít jít na procházku. Pokud si ale pořídíte psa, automaticky se vlastně zapisujete do ozdravného pobytu plného chůze. Ať už je venku krásně nebo přímo pod psa, toho vašeho psa stejně musíte několikrát denně vyvenčit.

Když jste doma sami

Domácí mazlíčci mohou být úžasnými společníky, především pak pro lidi, kteří žijí sami. Kočky i psi vám budou rádi a většinou i s nadšením dělat společnost, kdykoli to budete vyžadovat. Říká se, že kočky nejsou společenské a na nějaké to mazlení nemají často náladu, ale dle mých zkušeností vše záleží na vašem přístupu k danému zvířeti. Pokud se jim odmalička budete řádně věnovat a trávit s nimi hodně času, nemusíte se bát, že by na vás někdy neměli náladu. Získáte tak parťáka na běžné denní činnosti jako uklízení domu, hraní počítačových her, sledování seriálů anebo i nákupy.

Když chcete, aby vás někdo vítal, jakmile přijdete domů. Váš zvířecí miláček vás vždycky rád uvidí a jeho radost z vašeho příchodu domů bude pokaždé nefalšovaná!

rabbit, grass, cliff

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..