Rozmazlujte pokojové květiny

Pokud dáváte přednost pokojovým květinám v bytě či domě, měli byste vědět, že i květiny občas potřebují trochu toho rozmazlování a péče. My jsme pro vás připravili několik rad a tipů jak na to.

Jak zalévat pokojové květiny

Protože se nezadržitelně blíží zima a s ní i topná sezona je dobré nenechávat pokojové rostliny v blízkosti topení. Suchý vzduch jim totiž ani trochu neprospívá. Pokud nemáte možnost květiny přemístit mimo dosah topení, postříkejte je alespoň jednou denně vodou z rozprašovače.Pravidlo „méně je někdy více“ platí taktéž u zalévání květin pěstovaných v domácnosti. Je lépe zalévat je až když je to opravdu nutné, tedy nepřelévat.  Přílišná zálivka vede k překyselení zeminy. Zaléváme nejlépe odstátou vodou nebo vodou dešťovou (můžeme ji shromažďovat třeba na balkoně).

Extra tip navíc: Květiny, které umístíte k sobě do shluku, budou tak lépe držet vlhkost. Voda z akvária je také vhodnou zálivkou, nejen že je rovnou odstátá, ale navíc poslouží výborně jako hnojivo.

Kdy je vhodné použít hnojivo a vitamíny

Pokud chcete svým rostlinám dopřát nějakou tu ozdravnou kúru a nevíte si rady při nákupu hnojiva, můžete použít něco
ze svých domácích zdrojů. Jako BIO hnojivo výborně poslouží kávová nebo čajová sedlina (nejlépe z černého čaje).
Jako hnojivo se také výborně hodí rozemleté vaječné skořápky či obyčejný popel z kamen.

Tip navíc: Správnou vitamínovou bombou pro květiny je vystydlá voda, ve které jste vařili brambory nebo vejce. Stejně poslouží voda, ve které jste namáčeli luštěniny. Pivo naředěné vodou je to pravé na otírání listů a jako bonus se listy budou ještě hezky lesknout.

Bojujeme se škůdci pokojových květin

Do boje proti škůdcům listovým nasaďte přírodní zbraň, tedy česnek. Vtiskněte jeden stroužek česneku do zeminy a vyndejte dříve, než začne hnít. Stejným způsobem použijte zápalku hlavičkou dolů. Je dobrá na vyhnání chvostoskoků, kteří přebývají v hlíně. Chvostoskoci jsou ty malé bílé hmyzí potvůrky, které se po zalití květiny objeví na povrchu a jakoby poskakují. Proti muškám obletujícím listy rostliny zkuste položit čajové spařené lístky na povrch zeminy v květináči.

Přečtěte si také:  Vhodný pes do rodiny

Tak tedy rozmazlujte občas své květiny a ony se vám odvděčí záplavou lesklých zelených listů a barevných květů.

pablomaxim / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..