Jedu na dovolenou do Chorvatska – co s kočkou?

Prázdniny pomalu klepou na dveře a s nimi i toužebně očekávaný čas dovolených. Na dovolenou se těšíme během roku všichni a už se nemůžeme dočkat, až budeme volno trávit někde na pláži, pokožku nám budou šimrat sluneční paprsky a osvěžíme se moři.

Při tom všem nadšení bychom však neměli zapomínat na naše domácí mazlíčky. Psa si může člověk sebou vzít na dovolenou, ale s kočičkou je to krapet horší. I kdyby se nám povedlo vyřešit všechny náležitosti, jako je očkování, pas pro zvíře, najít hotel, kde akceptují domácí mazlíčky, tak většina koček cestování nesnáší.

Kočky jsou teritoriální zvířata a přesto, že se o nich tvrdí, že jsou toulavé, není to úplně pravda. Kočka se vesměs drží v blízkosti svého obydlí. Jen ji neuvidíte a neuslyšíte, umí se chovat nenápadně. Proto tedy zvažte, zda může kočka cestovat s vámi anebo pro ni budete hledat opatrovnictví. Rovněž hraje důležitou roli, zda máte kočičku i venku anebo pouze doma v bytě.

Kam s kočkou?

Pokud už u vás padlo rozhodnutí a máte například vybrán last minute Chorvatsko, musíte jednat rychle. Řešení existuje několik. Pokud vaše kočka tráví čas venku a má přístup také do domu (kočičí dvířka), pak stačí požádat blízkou osobu či dobré sousedy, aby kočička měla stále plnou mističku jídla a čerstvou vodu i nějaké to pomazlení.

Kočka v bytě

Jestliže máte kočičku v bytě, pak klidně dva dny vydrží sama, ale vy budete pravděpodobně pryč týden, možná i dva. Nicméně domácí prostředí bude pro ni určitě lepší než cizí hotelový pokoj (nehovoře o stresu při přepravě). I když by ubytování v Chorvatsku poskytovalo vše, co vy i vás mazlíček potřebuje – budete mít skutečně prostor trávit s ní čas? Na pláž (jako psa) ji sebou brát určitě nebudete. Takže se nabízí tři možnosti.

  • Buď bude k vám domů pravidelně někdo docházet na krmení, čištění kočičí toalety i trochu toho hraní a rozveselení (přeci jen i kočky smutní po páníčcích). Anebo kočičku svěříte do péče k někomu jinému.
  • Ideálně někomu, kdo nemá další zvířata, aby nedošlo k šarvátkám. Pokud nikoho takového nemáte, nabízí se třetí možnost – zvířecí hotel.
  • Jedná se v podstatě o dočasnou péči s ubytováním vašeho mazlíčka. Znamená to zjistit si reference. Určitě nechcete, aby váš miláček skončil v rukou hajdaláka. Nicméně v druhém a třetím případě to znamená, že musíte kočičku někam přemístit. Do cizího prostředí a mnohdy i k cizím lidem. Z tohoto pohledu je první varianta úplně nejlepší (domácí prostředí je domácí prostředí).
Přečtěte si také:  Pořízení psa - na co si dávat pozor

Služba opatrovnictví, že k vám domů někdo pravidelně dochází, je dnes již k mání. Zda tam opravdu chodí a je o kočičku postaráno vám mohou zkontrolovat vaši blízcí, ať jste v klidu a užíváte si dovolenou bez starostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..