Seznam potravin, které by psi neměli jíst

Většina psů je velmi zvídavá a jedla by téměř cokoli, na co přijde. Jejich majitelé by si měli být vědomi toho, že pokud jejich pes cokoliv ho napadne, může to vést k těžkým nebo dokonce životu ohrožujícím problémům.

Nápoje

Mělo by být samozřejmostí, že psům nesmí být umožněn přístup k alkoholickým nápojům. Užití nadměrného množství může vést k bezvědomí nebo k fatálnějším následkům. Kromě toho např. v pivu nacházející se chmel může vést k záchvatům a následné smrti. Káva a čaj obsahují kofein, teobromin a teofylin, který v nízkých dávkách způsobuje zvracení a průjem a ve vyšších dávkách může vést ke zvýšené srdeční frekvenci, srdeční zástavě, křečím a smrti. Proto si na bujarých večírcích dobře rozmyslete, jestli přizvete k hrátkám svého hafíka či ho radši necháte ležet v pelíšku.

Ovoce a zelenina

Většina druhů ovoce a zeleniny jsou zdravé jak pro psy, tak pro lidi. Avšak nějaké druhy, jako je např. avokádo, může psům způsobit zvracení a průjem. Cibule a česnek může způsobit jakýsi typ anémie, jestliže jsou psovi podávány ve velkých dávkách. I některé houby mohou být toxické, stejně jako pro člověka. Hroznové víno, rozinky a rybíz zapříčiňují selhání ledvin, a to i v malém množství.

Přečtěte si také:  Jak odnaučit psa počůrávání

Maso a mléčné výrobky

Některé vařené maso s vysokým obsahem tuku může zapříčinit zánět slinivky břišní. Nadměrné množství ryb vede k nedostatku thiaminu, který v závažných případech může mít fatální následky. Někteří psi moc dobře nesnášejí mléko nebo jiné mléčné výrobky, což v jejich huňatém bříšku dělá neplechu a způsobuje zvracení a průjmy.

person holding brown wooden stick with white and black short coated dog
Seznam potravin, které by psi neměli jíst

Přísady a koření

Nadměrné množství soli vede k elektrolytové nerovnováze, což může mít vliv na celkové vnitřní prostředí psíka. Sladkosti mají na psy podobný vliv jako na lidi a způsobují obezitu, cukrovku nebo problémy se zuby. Kynuté těsto nadýmá žaludek a dochází k plynatosti a následné bolesti bříška.

Další potraviny, kterých je třeba se vyvarovat

Zatímco se zbytky od oběda zdají být pro psy skvělou odměnou, měly by být k podávány pouze s mírou, některé zbytky mohou být dokonce i škodlivé. Tukové odřezky mohou způsobit zánět slinivky břišní a vařené kosti roztříštit a způsobit propíchnutí trávicího traktu. Plesnivé nebo zkažené potraviny, kterými jsou i odpadky, mohou způsobit trávicí problémy.

Spokojené bříško vašeho pejska je velmi důležité. Myslete na to, že by jeho strava měla být v první řadě pestrá a vyvážená.

brown french bulldog in yellow shirt holding blue ceramic mug
Seznam potravin, které by psi neměli jíst

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..