Útulek pro psy – aneb způsob, jak si hrát s pejsky

Nemáte psa, ale chtěli byste si ho pořídit nebo jej z důvodu nedostatku místa nemůžete mít? Zkuste venčit pejsky z útulku, se kterými si užijete dobrodružství.
Možná to znáte, ráno když vstáváte, místo kohouta slyšíte venku štěkot psů. I když vám to přijde na nervy, rádi byste také nějakého mazlíčka měli. Ideálně si s ním hrát na zahradě, kde by měl hodně prostoru. Dále ho venčit v parku nebo lese. A nakonec ho podrbat na bradě za to, jakou krásnou díru vám udělal v záhonu s růžemi či ředkvičkami. Se psy se prostě nudit nebudete.

Psi potřebují dostatek místa a péči. Nejspíše jim tohle nemůžete dopřát z finančních důvodů nebo proto, že máte až příliš malý byt či skoro všechen čas strávíte v práci. Nabízí se proto řešení v podobě venčení psů z útulku.

Poradíme vám, jak na to?

Najděte si na mapě nebo se poptejte známých, kde je nejbližší útulek. Ještě než tam půjdete, zjistěte si, co všechno se v okolí nachází – abyste věděli, kam jít se psem. Na začátku s největší pravděpodobností vyplníte formulář. V něm kromě základních údajů, jako je jméno a příjmení, napíšete svůj kontakt na sebe. Může se totiž stát, že majitelé útulku vám zavolají z důvodu odchytu zatoulaného psa, abyste se vrátili zpátky (proto je dobré nechodit příliš daleko).

Přečtěte si také:  Sháníte aktivního psího kamaráda?

Většina pracovníků se vás zeptá, jaký typ psa chcete vyvenčit, jestli malého, středního nebo si troufáte na většího. Berte na vědomí, že zvířata nejsou jako běžní mazlíčci, ale budou alespoň zpočátku trošku divočejší. Proto si dobře rozmyslete, jakého psa vezmete, jelikož ho musíte být schopni fyzicky zvládnout – třeba v případě, že uvidí kočku.

Berte ohledy na vašeho pejska

Na procházce se přizpůsobte psovi, ne chůzi ale chováním, to znamená, že když se pes nenechá pohladit, nechte ho být. Protože ne každý je přítulný a zvyklý na lidi, někteří mají tendenci se otáčet na procházce dozadu a jít zpátky do svého kotce. Nedivte se jim, je to hlavně proto, že se tam cítí v bezpečí. Jiný zase nesnese dalšího psa vedle sebe. Kvůli tomu je užitečné si předem zjistit něco o povaze zvířat na stránkách útulku.

Kromě misky s vodou si na venčení sebou klidně vezměte i pár hraček, obzvláště štěňátkům se to bude líbit.

A pár rad na závěr, i když určitě budete poučeni majiteli: držte psa na krátké vodítko, pokud pojede auto a za žádnou cenu ho nepouštějte k jinému zvířeti a už vůbec mu nesundávejte vodítko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..