Jak nezanedbat zdraví domácího mazlíčka

Podceňovat zdraví našeho domácího mazlíčka rozhodně není moudré. Péče o jeho zdraví a správná prevence zabrání velikému množství zvířecích onemocnění a zbaví nás spoustu starostí. V tomhle článku si prozradíme pár způsobů, jakými je možné o zdraví našeho domácího mazlíčka pečovat a jak ho zlepšit.

Kvalitní strava zaručí perfektní zdraví domácího mazlíčka

Stravou zvíře přijímá živiny ale i různé potřebné látky pro jeho zdraví. To jsou zejména vitamíny, minerální látky a vlákniny. Tyto látky jsou obsažené ve všem kvalitním krmení. Pokud ale budeme na krmení pro domácího mazlíčka šetřit, dostane se mu pouze základních živit, ale o vitamíny a minerální látky ho často připravíme. To můžeme také řešit pomocí doplňků stravy, které mu čas od času koupíme, nebo mu můžeme připravovat pamlsky bohaté na vitamíny a minerální látky doma.

Přečtěte si také:  Když chtějí vaše děti domácího mazlíčka

Pořádný pelech

Tuto skutečnost často zanedbáváme. Pes ale potřebuje prostorný a měkký pelech, ve kterém se bude moct schoulit do jeho přirozené polohy a pohodlně spát. Dobré je také pokrýt podlahu psí boudy nějakým měkčím materiálem, aby v ní pes mohl být v pohodlí. Vhodný je například koberec, nebo dečka. Tuto látku je potřeba přichytit k podlaze, například pomocí hřebíčku tak, aby ji pes nemohl vytáhnout, nebo nějakým způsobem poničit.

Preventivní prohlídky a očkování proti vzteklině

Velmi důležitá je také preventivní návštěva veterinárního lékaře. Lékař psa prohlédne a prohmatá a zjistí tak, zda pes netrpí nějakou nemocí. Právě veterinární lékař nejlépe pozná, zda je zdraví psa nějakým způsobem ohroženo. Spolu s preventivní prohlídkou je také spojené očkování psa proti vzteklině, které je povinné.

Očkování hlídá lékař, který vše zapisuje do očkovacího průkazu psa, kde také zanechá datum dalšího přeočkování. Preventivní prohlídky nikdy nesmíme zanedbávat. Důležité je veterinárního lékaře navštívit alespoň jednou do 2 let, i když častější návštěvy jsou daleko vhodnější.

Jak nezanedbat zdraví domácího mazlíčka
aloiswohlfahrt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..