Vybíráte strojek na psy? Víme, na co si dát pozor!

Chcete svému pejskovi dopřát ten správný komfort bez ohledu na to, jestli mají ve vašem oblíbeném mazlíčkovském salonu zrovna volno? Říkáte si, že na takovém stříhání přece vůbec nic není? Částečně máte pravdu, alfou a omegou všeho je však správný výběr strojku.

Nestačí sáhnout po prvním modelu, který vám doporučí obsluha ve zverimexu. V úvahu je třeba vzít celou řadu kritérií od dostatečného výkonu až po možnosti servisování v okolí. Naopak množství funkcí je v tomto ohledu údaj celkem nepodstatný.

Od vybavení až po servis

Vybíráte-li strojky na psy, vždy se zaměřte na produkty značkové. Levné kousky z hypermarketu mají totiž často potíže s životností případně následným servisem.

Máme na mysli především výměnu hlavic. Plně funkční strojek je vám k ničemu, pokud se k němu výrobce nerozhodne dodávat i náhradní hlavice. Ideálem jsou tedy modely široce kombinovatelné s jinými značkami.

A ze stejné kapitoly je i broušení hlavic, jež může jejich užitnost prodloužit o mnoho let. Vyjde vás na pár korun, ovšem ne se všemi typy si odborníci ve vašem okolí poradí. Vyplatí se tedy projít si předem nabídku servisních techniků a budoucí nákup strojku s nimi konzultovat.

Doporučujeme také nepídit se po strojku na baterie a zůstat u osvědčené kabelové klasiky. Akumulátorové strojky nemívají dostatečný výkon (ten by se měl pohybovat v nejlepším případě okolo 40W) a „chlubit“ se mohou i vyšší poruchovostí.

Přečtěte si také:  Proč velcí psi nežijí tak dlouho, jako jejich menší protějšky

Chce to správné načasování

Správná odpověď na otázku kdy ostříhat psa zní: kdykoliv mu začne jeho dlouhá srst překážet nebo bude působit neupraveně už půl hodiny po česání. Obvykle to bývá přibližně čtyřikrát do roka a v profesionálním psím salónu vás přijde ostříhání minimálně na 500 Kč, a to ještě nepočítáme váš čas strávený na cestě.

Za 10 let a stříhání 4 x do roka by to znamenalo útratu 20 000 Kč  a za to se dá pořídit minimálně 5 profesionálních strojků. Nepropásněte začátek sezóny a nečekejte, až začnete z přerostlé srsti vytahovat semínka trav nebo kuličky bodláků. Na výběr skutečně kvalitních strojků za férové ceny a odborným poradenstvím při nákupu pokračujte zde.

Časkrmení.cz nabízí více jak 100 druhů strojků. Většina zboží je skladem ihned k odeslání. V nabídce je pouze značkové zboží, na které je spolehnutí, neboť problémové produkty jsou ihned vyřazovány z nabídky. Pokud by skutečně bylo potřeba reklamace, nemusíte se ničeho bát – všechny reklamace jsou vyřizovány kladně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..